День народження

Дивіться також: Привітання з Днем народження
 

День народження — це день, коли народилась певна особа, від цього дня починається відлік віку цієї особи.

День народження більшість людей справляють як свято, оскільки у цей день людина стала на рік старша від попереднього дня народження. Людина, у якої цей день є днем народження, називається іменинником. У багатьох культурах іменинникам прийнято дарувати подарунки. День народження, який відбувається в річницю кратну 5-ти, 15, 20 і т. д. раз називають ювілеєм.

Також, окремі люди святкують дні народження відомих особистостей, а християни святкують дні народження різних святих (наприклад: Різдво, Різдво Діви Марії…).
Також люди святкують іменини, тобто день ангела та святого покровителя, які часто збігаються з днем народження.

Історія виникнення

Коли саме виникла традиція святкувати дні народження невідомо. Письмові джерела вказують, що ще в Стародавньому Римі відбувалися святкування днів народжень. Також кілька згадок про святкування є в біблії.

Звичай запалювати свічки зародився у греків... Круглі паляниці з запаленими на них свічами клали на жертовник в храмах Артеміди в день її народження.

Ряд дослідників вважають, що святкування днів народжень раніше носили релігійно-культовий характер. Спільне святкування в колі друзів захищало народженого в цей день від зла і злих духів.
 Дивіться також: Привітання з Днем народження
 
За матеріалами української вікіпедії 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар