пʼятниця, 13 липня 2012 р.

День Пилипа

27 листопада вважається святом Апостола Пилипа, І уродженця міста Віфсаїди (Галілея). Про нього декілька разів говориться у Святому Євангелії: він привів до Христа апостола Нафанаїла .(Іоанна, 1, 46); його Господь запитав, скільки потрібно грошей для закупівлі [ хліба 5-ти тисячам людей (Іоанна, 6,7); він привів еллінів, які хотіли побачити Христа (Іоанна, 12, 21—22); нарешті, він під час Тайної вечері запитував Христа про Бога Отця (Іоанна, 14, 18).

Після Вознесіння Христа апостол Пилип проповідував Слово Боже в Галілеї, супроводжуючи проповідь чудесами. Так, він воскресив маленьку дитину, яка померла на руках у матері. Із Галілеї він направився в Грецію й проповідував серед іудеїв, які туди переселилися. Із Еллади апостол Пилип відправився в Парфи, а потім в місто Азот, де зцілив хворі очі дочці місцевого жителя Нікокліда. Пройшов апостол Пилип Сірію, Малу Азію, Лідію, Місію, всюди проповідуючи Євангеліє, супроводжуючи проповідь чудесами і переносячи за це багато страждань від супротивників християнства.

Прибувши в місто Єраполь (Фрігія) за наказом правителя Анфіпата був схоплений і розіп'ятий на хресті.

За народною прикметою, якщо на Пилипа буде іній, то це свідчить, що буде гарний урожай вівса в наступному році. Джерело: Сапіга В. К. Українські народні свята та звичаї. К.: Т-во «Знання України».— 1993.— 112 с.

Немає коментарів:

Дописати коментар